Ana sayfa Gündem Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2019? Hangi Gün Tatil Olacak?

Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2019? Hangi Gün Tatil Olacak?

156
0
PAYLAŞ

Yılbaşına henüz 2.5 ay olmasına rağmen yılbaşı tatili ile ilgili bilgiler araştırılmaya başlandı. 2019 Yılbaşı tatili kaç gün olacak? 2019 yılbaşı hangi güne denk geliyor? Gibi birçok soru bulunuyor.

Yılbaşı tatiliyle birlikte yeni bir yıla adım atılır. Yeni yılın umut dolu geçmesi dilenir. Yılbaşı tatilinin ardından birçok tatil belirli ay ve günlerde yapılmaktadır.

Yılbaşı Tatili Kaç Gün

Yılbaşı tatili her yıl olduğu gibi bu yılda 1 gün olacaktır. 2 ve 3 güne uzama gibi bir ihtimali bulunmamaktadır. 2019 yılbaşı tatili kaç gün sorusuna verilecek cevap 1 gündür.

1 Ocak 2019 Salı gününe denk gelmektedir. Pazartesini Salıya bağlayan geceden Salıyı çarşambaya bağlayan geceye kadar yılbaşı tatili yapılacaktır.

Yılbaşıyla birlikte devam edecek tatiller ise resmi olarak belirli gün ve haftalarda yer almaktadır.

2019 Tatil Günleri

Cumartesi ve Pazar günü resmi tatil günleridir. Bunların yanı sıra bayramlar, önemli günlerde de tatil verilmektedir. Resmi ve dini bayramlar olarak 2’ye ayrılan bayram türlerinden resmi bayramlarda 1’er gün tatil verilirken, dini bayramlarda 3 günden fazla tatil verilmektedir.

İşte 2019 tatil günleri bu şekilde;

Yılbaşıyla birlikte başlayan 2019 yılı tatilleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile devam edecek. Ardından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü gelecek. 1 Mayıs’ta da verilecek 1 günlük tatilin ardından 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 1 gün tatil verilecek.

Mayıs ayı bu şekilde tamamlanırken Ramazan Bayramı arefesi ve Ramazan bayramının 3 günü de tatil olarak verilmektedir. Arefe için bazen 1 gün bazen ise 2 gün izin verilmektedir. 2019 yılında kaç gün verileceği bilinmemektedir.

Ramazan bayramıyla birlikte Temmuz ayını tamamlıyoruz. Ardından ise Ağustos ayında gelen Kurban Bayramı öne çıkıyor. Kurban bayramı da yine 4 gün bayram günü boyunca tatil ilan edilmekle birlikte arefe günü de tatil ilan edilmektedir.

Ağustos ayının son tatili ise 30 Ağustos Zafer Bayramı oluyor. Yine 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da 1 gün tatil yapılmaktadır.

Ağustos ayı da bu şekilde tamamlanıyor ve Ekim ayında Cumhuriyet Bayramı tatili yapılıyor. 28 Ekimde yarım gün, 29 Ekim’de ise tam gün tatil yapılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK