Ana sayfa Sosyal Medya YouTube Verimli Çalışma Adına Çalışanların Çalışma Sürelerini Düşürdü

YouTube Verimli Çalışma Adına Çalışanların Çalışma Sürelerini Düşürdü

69
0
PAYLAŞ

Popüler video paylaşım platformu YouTube bu kez çalışanlarına verdiği önemi gösterdi. YouTube CEO’su Susan Wojcicki yaptığı açıklamada YouTube’da çalışan içerik sağlayıcıların ve moderatörlerin daha sağlıklı ve verimli çalışmaları sebebiyle çalışma saatlerini 4 saatle sınırlandırdıklarını belirtti.

Her geçen gün daha çok kişi tarafından kullanılan video platformu YouTube bir yandan kullanıcılarına yeni özellikler sunarken bir diğer yandan da çalışanlarının daha verimli çalışabilmesi adına bir takım iyileştirmelerde bulunuyor.

4 Saat Bile Fazla!

YouTube CEO’su Wojcicki açıklamasında Bu ciddi bir konu. Geçtiğimiz yıl bu tür içeriklere bakarken çok zaman harcadım. Moderatörlerin, günlük çalışma saatlerini sınırlaması gerekiyor. Bu sınır, onların akıl sağlığı için gerekli” diyor ve ekliyor: “Günde 4 saat bile hala çok fazla” dedi.

YouTube, Facebook, Reddit ve Twitter gibi platformlara her an bir sürü rahatsız edici içeriğin yüklendiğini belirten Wojcicki moderatörlerin ve içerik sağlayıcılarının sağlığı için bunun gerekli olduğunu belirtti.

Hızla büyüyen YouTube bu anlamda yüklenen içeriklerin kontrol edilmesi de bir o kadar zorlaşıyor. Bu sebeple son 18 ayda 10.000 yeni moderatör alan YouTube bu kişilerin verimli çalışabilmesi için isabetli bir karar vermiş gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK