Ana sayfa Otomobil Yüksek Teknoloji 2015 BMW i8

Yüksek Teknoloji 2015 BMW i8

316
0
PAYLAŞ

BMW i8 son derece muazzam bir tasarımdır. Fiyatı 180 bin Euro olan i8, satışa sunuldu. Elektrikli araç ve aynı zamanda etkileyici görüntüsüyle insanların oldukça ilgisini çekti. BMW i8 ile ilgili gerekli testler Almanya’da yapıldı. Artık spor otomobil denilince akla gelen araç i8. 362 HP’lik sistemiyle herkesin sahip olmak isteyeceği bir araç.

 

 

Hız konusunda gayet verimli olan aracımızın tabi ki bazı engelleri var. Aracın şarj seviyesi düştükçe, git gide yavaşlayarak kendini korumaya alıyor. Karbon-fiber adlı oldukça keyifli bir motoru olmasına rağmen, tehlikeli bir sürüş yerine sürücüsünü korumaya da yönelik bir araç. Fizik kurallarını aşmaması için böyle bir üretim gerçekleşirildi.

Aracın iç dekorasyonuna bakcak olursak, içerisinde şok etkisi yaratacak bir dizayn yok. Tabi ki oldukça ilgi çeken, insanların içine binme hissi oluşturacak bir dizayna sahip. Lakin iç dekorasyon olarak, diğer BMW modellerinden çok bir farkı yok. Şikayet edilecek tek kısım belki koltuk genişlikleri olabilir. Çünkü biraz dar olduğu doğru.

 

 

Aracın ses derecesine gelirsek, kalkışa geçerken oldukça ses çıkarıp, gürleyen i8, elektrikli modda ise oldukça sessiz kalkışa geçerek 30 kilometreye kadar bu sessizliği koruyabiliyor. Porsche ile duruş mesafeleri karşılaştırılan i8’in 36 m’de durduğu üzere, Porsche 3 m daha önce durabiliyor.

 

 

Hız konusunda akünün enerji seviyesinde yüksek miktarda şarj var ise 250 km kadar hız yapabiliyor. Lakin dediğimiz gibi enerji seviyesi düştükçe hızda ise düşüşe neden oluyor.

3 silindirli motor kısımlarına benzin gönderilmesi sonucu 29.9 litre’ye tırmanıyor. Yüksek bir yakıt tüketimi var diyebiliriz.

 

BİR CEVAP BIRAK