Ana sayfa Bilim Zaman Yolcuları İçin Stephen Hawking’i Anma Etkinliği

Zaman Yolcuları İçin Stephen Hawking’i Anma Etkinliği

136
0
PAYLAŞ

Binlerce insan, fizikçi Stephen Hawking için anma törenine çağrı edildi. Bu etkinlik 11. yüzyıldan kalma Westminster Abbey kilisesinde düzenlenecek. Hatta anma töreninde öbür ünlü fizikçi Isaac Newton da olacak. 

Stephen Hawking, ‘The Big Bang Theory’ Dizisinin Sezon Finalini Onurlandırdı (Spoiler)

Stephen Hawking Vakfı tarafından düzenlenen halka açık bir oylamaya 12 yaşından büyük herkes katılabiliyor, ancak katılımcılardan yalnızca 1000 kişi seçilecek. İşin garibi şu ki; kaydı tamamlamak için doğum gününüzün 2038 yılına kadar yani 20 sene içinde olması gerekiyor. 

Londra seyahat blog yazarı IanVisits, bu etkinliğin gerekçesinin tıpkı 2009 yılındaki gibi vakit yolcularının anma törenine katılıp katılmayacağını görmek için düzenlendiğini belirtti. Hawking, 2012 yılında Seattle İlim Festivali’ndeki gazetecilere verdiği röportajda şunu söylemişti: “Zaman yolculuğunun mümkün olmadığı konusunda deneysel bir kanıtım var. Geçmişte vakit yolcuları için bir parti verdim, ancak davetiyeyi parti bitene kadar göndermedim. Uzun vakit oldu ama kimse gelmedi.” dedi. 

Stephen Hawking’in ne kadar espiritüel ve zeki bir adam olduğunu yukarıdaki sözlerinden bile anlayabiliyoruz. Günümüzde yaşayanlar için olacak törense 15 Haziran 2018’de gerçekleşecek. Huzur içinde uyu Hawking… 

BİR CEVAP BIRAK